WIGILIA PASCHALNA – 15 kwietnia 2017 r.

1. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia. Składamy podziękowanie ceremoniarzom, ministrantom, lektorom – zwłaszcza głównemu ceremoniarzowi Kamilowi Mikrutowi za przygotowanie asyst. Dziękujemy wszystkim, którzy czytali słowo Boże, scholi, tym którzy śpiewali psalmy. Składamy podziękowanie panu Kazimierzowi kościelnemu, pani Krystynie Tyrkowej, panu Damianowi organiście, panu Andrzejowi Trybulskiemu oraz panu Markowi Łabno za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Bożego”. Składamy podziękowanie paniom z Caritas za pomoc w przygotowaniu bonów na święta, pani Beacie Mrzygłód i ks. Marcinowi za świąteczną dekorację kościoła.

2. Drodzy Parafianie, sympatycy naszej parafii i goście:

Zakończyliśmy paschalną wędrówkę. Przeżywamy Święta Paschalne.

Przeżywając tegoroczne święta Wielkiej Nocy w kontekście 100-tnej rocznicy objawień fatimskich, stajemy pod krzyżem Pana wraz z Jego Niepokalaną Matką. Pragniemy wraz z Maryją wnikać w tajemnicę cierpienia i wraz z Nią radować się chwałą Zmartwychwstania naszego Pana.

Zmartwychwstały, Zwycięski Chrystus,
który jest obliczem miłosierdzia Ojca
stawia wielkanocny koszyk – Boży prezent dla nas,
a w nim obfitość darów:
miłosierdzie i pokój,
radość i nadzieja,
moc i światło.
Zechciejmy przyjąć te dary z głębokim zdumieniem i wdzięcznością!

Ale Jezus zmartwychwstały mówi też do nas: „Idźcie i głoście” orędzie wielkanocne.

To wezwanie jest usilną zachętą do aktywnego włączenia się w misję przekazywania wiary w naszych rodzinach.

Niech Jezus zwycięski opromienia wszystkie nasze plany i zamierzenia
oraz pozwoli doświadczyć nowości życia człowieka ochrzczonego.