II Niedziela Wielkanocy – 23 kwietnia 2017 r. „Biała”- Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzieło Parafialnego Oddziału Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli, którzy współpracują i wspierają dzieło charytatywne. Dziś w miejsce nieszporów będzie koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.

2. We środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej połączoną z modlitwami do św. Maksymiliana. O godz. 19.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

3. We czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele będzie spotkanie ministrantów, lektorów oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej wraz z rodzicami.

4. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

5. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Biblijną.

W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka, w następną niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. W jej wyniku w ubóstwie żyje 80 procent Syryjczyków, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Zbiórka będzie wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców. Obecnie jest ich niecałe 2 miliony.

6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Minicz. Polecajmy ją w modlitwie Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…