IV Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017 r. Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 18.00.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski.

3. We środę o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza święta imieninowa za ks. Prałata Stanisława Gurgula z intencji SRK, Róż Różańcowych i Caritas. Po Mszy św. będzie spotkanie dla grup i stowarzyszeń na plebani. Księdzu Prałatowi życzymy dużo zdrowia, potrzebnych darów i radosnego posługiwania w kapłaństwie.

4. We czwartek o godz. 19.00 będzie spotkanie dla młodzieży z I, II III klasy gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Klasy III gimnazjum przyjmą sakrament bierzmowania 16 maja w Katedrze.

5. W sobotę przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 i Apel Maryjny o godz. 19.00.  Przed Mszą św. nie będzie wyjątkowo nabożeństwa majowego, a litanię do Matki Bożej odmówimy podczas Apelu. Wtedy też będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Zapraszamy do licznego udziału rodziny z dziećmi.

6. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci prosimy z rodzicem o kontakt z duszpasterzami.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.