Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017 r.

1. Dziś po południu o godz. 15.00 zapraszamy na Festyn Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie „Ad Maximam”, naszą parafią oraz  Gimnazjum nr 7 i XX Liceum Ogólnokształcącym. Rozpoczęcie o godz. 15.00. W programie będą: konkursy plastyczne, gry i zabawy dla dzieci i rodziców, miasteczko strażackie, mecze piłki nożnej i siatkowej i inne atrakcje. Nagrodą główną w losowaniu będzie rower.

2. We środę zakończymy nabożeństwa majowe. W czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.

3. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu od godz. 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta i modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 będzie Msza św. na którą zapraszamy również dzieci szkolne, dzieci ze świetlicy parafialnej.

W tym dniu zapraszamy do kościoła na godz. 19.00 na rozważanie Pisma świętego metodą lectio divina. Przynosimy swoją Biblię.

4. W I sobotę Apel Maryjny będzie o godz. 19.00. Zapraszamy.

5. Przyszła niedziela 4 czerwca będzie obchodzona jako Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W tym dniu w Tarnowie odbędzie się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej, która znajduje się w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczył będzie kardynał Stanisław Dziwisz, zostanie odprawiona na placu koronacyjnym przy al. Matki Bożej Fatimskiej (dawna kapłanówka) o godz. 11.00. Uroczystości będą transmitowane przez Radio RDN Małopolska, RDN Nowy Sącz, Radio Maryja i TV Trwam.

6. Zachęcamy do lektury Pisma św. (w tym roku Listu do Galatów), a także czasopism religijnych.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:  śp. Eugeniusz Erazmus. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie.