Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Za tydzień  w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej i czas Komunii świętej wielkanocnej. W tym dniu odpust w parafii na Terlikówce.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia Festynu Rodzinnego, który miał miejsce  tydzień temu. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Ad maximam” za główny ciężar organizacji festynu i przedstawienia dzieci, nauczycielom ze szkoły przy ul. Bandrowskiego, wszystkim zaangażowanym przy rozkładaniu sceny i pawilonów, paniom z Caritas za wypieki, tym którzy obsługiwali pawilony, przekazali fanty na nagrody rzeczowe. Dziękujemy za dobrą atmosferę, zabawę i wspólnotę.

Gimnazjum nr 7 przy ul. Bandrowskiego od nowego roku zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 25 w Tarnowie z Oddziałami Integracyjnymi. Szkoła ta ogłasza zapisy do klasy 1,4 i 7 oraz XX LO.

3. Jutro będziemy obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte z krótką homilią w górnym kościele będą według porządku dnia powszedniego.

4. We wtorek od godz. 18.15-19.15 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

5. We środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie  o godz. 17.15. Przy tej okazji zachęcamy panie do wstępowania do grup różańcowych. Zachęcamy także mężczyzn. Nowo powstała Róża męska oczekuje jeszcze na chętnych do pełnego stanu.

6. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

7. W piętek Koła koronkowe i wszystkich chętnych zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

8. W Boże Ciało 15 czerwca maja nasza parafia organizuje wyjazd na koncert ewangelizacyjny do Rzeszowa – „Jednego serca i jednego ducha”. Wyjazd autokarem o godz. 17.00. Możemy zapisywać się w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu 20 zł.

9. Zachęcamy do lektury Pisma św. (w tym roku Listu do Galatów), a także czasopism religijnych.