Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11czerwca 2017 r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSP Jezusa – w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 18.00.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Ks. Romana Sitki. W tym dniu  po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, we środę bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.

4.  We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30. Na Placu Katedralnym o godz. 9.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, a następnie procesja eucharystyczna ulicami miasta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci z klas drugich w strojach komunijnych, służbę liturgiczną oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną.

5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd, jaki w Boże Ciało organizuje parafia – na koncert ewangelizacyjny do Rzeszowa – „Jednego serca i jednego ducha”. Wyjazd autokarem o godz. 17.00. Zbiórka przed kościołem.

6. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W sobotę przypada wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego.

7. Za tydzień w niedzielę 18 czerwca w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10.00. Po Mszy św. będzie festyn rodzinny na Starosądeckich Błoniach. W czasie jego trwania na placu będzie ustawiony specjalny „namiot synodalny”. W nim będzie można uzyskać informacje dotyczące V Synodu naszej diecezji oraz złożyć propozycję tematów synodalnych.

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.