Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w czerwcu odprawiane są codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną.

2. We wtorek od godz. 17.45 w kancelarii parafialnej można nieodpłatnie skorzystać z doradztwa prawnego. W okresie wakacji punkt porad prawnych nie będzie czynny, z wyjątkiem pilnych spraw, które prosimy zgłaszać w parafii.

3. We środę na godz. 18.30 zapraszamy na wspólne grillowanie i spotkanie przy domu katechetycznym grupy dziecięce i młodzieżowe z naszej parafii – dzieci ze świetlicy, DSM, LSO, scholę dziecięcą i młodzieżową wraz z rodzicami.

4. We czwartek będziemy przeżywać zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną na godz. 18.00, po której będzie błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian, grupy dziecięce, świetlicę parafialną, a szczególnie rodziny z dziećmi.

5. W piątek Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla ZSEG będzie o godz. 8.00, zaś dla ZSO nr 6 o godz. 9.00. W tym dniu przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze św. będą według porządku dnia powszedniego.  Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Wydziały Duszpasterstwa Młodzieży i Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, serdecznie zapraszają – na Diecezjalne Uwielbienie Serca Pana Jezusa pod hasłem: „Laboratorium Miłości”, który odbędzie się w Tarnowie w najbliższy piątek na placu „Kapłanówka”, przy Al. MB Fatimskiej, w godz. 18.00-22.30.

7. W tym roku w wypoczynku wakacyjnym (oazie) weźmie udział 60 osób – dzieci i młodzież z naszej parafii. Młodzież wyjeżdża w piątek do Ropek koło Wysowej. Wyjazd z ul. Bandrowskiego o godz. 16.00.

8. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Jan Krawczyk. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…