XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

1. W piątek zakończymy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są pół godziny przed Mszą świętą wieczorną.

2. We czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego (Świętopietrze).

3. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

4. W najbliższą I sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny na godz. 19.00.

5. Twórczy Klub Seniora z naszej parafii organizuje wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy do Dukli i Sanoka we wtorek 4 lipca. W programie  Msza św. w sanktuarium św. Jana w Dukli oraz zwiedzanie sanockiego zamku z jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce i skansenu z cennymi zbiorami ikon i budownictwa cerkiewnego. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Serdecznie zapraszamy chętnych, szczególnie grupy Róż Różańcowych.

6. Caritas Diecezji Tarnowskiej przeprowadza akcję: „Tornister pełen uśmiechu”. W zakrystii możemy zabrać plecak, który wypełniamy stosownymi przyborami szkolnymi dla dzieci jako wyprawka do szkoły po wakacjach.

7. Jest nowy numer gazetki parafialnej „Maksymilian”. A w niej znajdziemy m. in. artykuły Księży Profesorów: ks. M. Hellera, ks. P. Łabudy, ks. M. Drożdża, ks. J. Soprycha. Umowna cena wynosi 4 zł.

8. Do naszej dyspozycji są także inne czasopisma: „Gość niedzielny”, „Niedziela”, dla młodzieży „Wzrastanie”. W zakrystii możemy jeszcze nabyć również książkę autorstwa ks. P. Łabudy z tegorocznych spotkań z Biblią w naszej parafii według metody lectio divina.

9. Na stoliku przy gazetach możemy zabrać obrazki z modlitwą w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

10. Wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy dobrych wakacji.

11. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Zuzanna Barnaś. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…