XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory niedzielne na godz. 18.00.

2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

3. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta.

4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.00.

5. Za tydzień w niedziele będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego.

6. W kancelarii parafii Katedralnej w Tarnowie są prowadzone zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie informuje, że od dnia 1 sierpnia 2017 r. rozpoczyna przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach Programu Rodzina 500+, świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wnioski można składać w siedzibach Ośrodka przy al. Matki Bożej Fatimskiej 9, ul. Granicznej 8A, ul. Chemicznej 10 oraz w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Goldhammera 3. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej.

8. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.