Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

1. Witamy wszystkich gości, którzy czas swojego urlopu spędzają u rodzin w naszej parafii – życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do nawiedzania i modlitwy w naszym kościele. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tace przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Jeszcze dzisiaj zapraszamy wszystkich na nieszpory na godz. 18.00.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – św. Maksymiliana M. Kolbego – patrona naszej parafii, z tej racji zapraszamy na wieczorną Mszę św. po której będzie możliwość ucałowania relikwii. Uroczysty odpust w naszej parafii obchodzony będzie 8 października – w rocznicę wyniesienia św. Maksymiliana do chwały ołtarzy.
– we wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jest to święto obowiązkowe – Msze św. jak w każdą niedzielę – po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów
– w czwartek – św. Jacka.

3. Zapraszamy na środową nowennę do Matki Bożej na godz. 17.30 i piątkową Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

4. W czasie wakacji szczególnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawych artykułów w Gościu Niedzielnym i w Niedzieli.

5. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszły nasze parafianki: + Maria Tarkowska-Guśtak oraz + Irena Małkus – ich nieśmiertelne dusze polecamy Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…