XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

1. Wakacyjnie pozdrawiamy wszystkich wiernych, którzy modlą się w naszej świątyni – życzymy wielu łask wyproszonych przez św. Maksymiliana. Jeszcze dzisiaj zapraszamy wszystkich na nieszpory na godz. 18.00.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – św. Piusa X, papieża
– we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
– w czwartek – św. Bartłomieja Apostoła
– w sobotę uroczystość  Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

3. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach PPT na Jasną Górę, którzy zmagają się i w trudach niosą także nasze intencje do Królowej Polski. Słuchajmy w diecezjalnym Radiu RDN Małopolska specjalnych addycji i transmisji z trasy pielgrzymki.

4. Zapraszamy na środową nowennę do Matki Bożej na godz. 17.30 i piątkową Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest wiele ciekawych artykułów zwłaszcza w Gościu Niedzielnym.

6. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje o możliwości otrzymania 25 tys. zł bezzwrotnej dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej dla osób niepracujących powyżej 30-go roku życia. Dotyczy również emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych i przebywających na urlopie wychowawczym. Obecnie trwa ostatni nabór do projektu. Szczegóły na stronie internetowej www.marr.pl, oraz pod numerami telefonów: 785 056 870, 785 056 871.

7.  W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie: + Marian Klimczak, + Halina Nowak  – polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…