Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2017 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.45.

2. W poniedziałek 4 września o godz. 8.00 w górnym kościele będzie Msza się na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, zaś dla Szkoły Podstawowej nr 25, Gimnazjum nr 7 oraz XX LO i w Tarnowie o godz. 9.00.

3. Od poniedziałku przez cały tydzień w budynku domu katechetycznego w godzinach od 14.00-18.00 będą miały miejsce zapisy dzieci na zajęcia edukacyjne do Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN prowadzonego przez Stowarzyszenie „Ad maximam”. Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zaznajomienia się z tegoroczną ofertą zajęć.

4. Od wtorku o godz. 10.00 w domu katechetycznym rusza druga część projektu „Na ścieżkach ikon, czyli jak zostać Ikonopisarzem” realizowanego przez Twórczy Klub Seniora oraz Stowarzyszenie AD MAXIMAM. Zapraszamy zapisane osoby do kontynuowania zajęć.

Także we wtorek w kancelarii parafialnej od godz. 17.45 będzie czynny  nieodpłatny punkt porad prawnych.

5. We środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca połączona z nowenna do Matki Bożej rozpocznie się o godz. 17.15. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii: Róże Różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Radę Parafialną, Caritas, ministrantów, lektorów, DSM wraz z rodzinami. Jedna z intencji będzie za ks. Jacka Soprycha z okazji imienin. Po Mszy św. będzie spotkanie dla grup na plebani. Księdzu Jackowi życzymy owocnego i radosnego posługiwania w parafii i twórczej pracy naukowej.

6. We czwartek rozpoczyna się Tydzień Maryjny w katedrze. Program jest w gablocie.

7. W piątek o godz. 17.00 będzie spotkanie scholii dziecięcej w dolnym kościele. Także w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 w dolnym kościele nasz Pan organista zaprasza na pierwsze spotkanie scholii liturgicznej, która docelowo przekształci się w chór parafialny. Zapraszamy młodzież jak również osoby dojrzałe – głosy żeńskie i męskie.

8. Od następnej niedzieli Msza św. o godz. 9.00 będzie z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi.

9. Tym, którzy włączyli się w akcję prowadzoną przez Caritas – „Tornister pełen uśmiechu” składamy Bóg zapłać.

10. W sobotę 9 września o godz. 11.00 będzie miała miejsce koronacja Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Sanktuarium w Chorzelowie koło Mielca. Uroczystej Mszy świętej połączonej z obrzędem koronacji będzie przewodniczył metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. Zachęcamy do uczestnictwa.

11. Dzieciom i młodzieży uczącej się życzymy pomyślnego roku szkolnego.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: śp. Władysław Witkowski. Polecajmy go w modlitwie Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…