Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2017 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory eucharystyczne na godz. 18.00.

2. Dziękujemy za ofiary na tacę, które w drugą niedzielę miesiąca składane są  na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Od jutra rozpoczniemy renowację nadstawy ołtarzowej, która po 30 latach wymaga zabezpieczenia, przeglądu drewna, oczyszczenia i ponownej konserwacji. Od pewnego czasu trwa renowacja figury Matki Bożej z tej nadstawy. Prace te potrwają do trzech tygodni.

3. We środę od godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad prawnych.

4. We środę Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy rozpocznie się o godz. 17.30, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

5. Trwa Tydzień Maryjny w Katedrze. Nasza parafia zaproszona jest na wtorek na Mszę św. na godz. 18.00. Szczegółowe informacje Tygodnia Maryjnego są zamieszczone w gablocie.

6. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza nauczycieli, wychowawców i wszystkich przedstawicieli środowisk pedagogicznych do Kościoła Księży Filipinów w Tarnowie na Mszę św. inaugurującą rok działalności za tydzień w niedzielę 17 września na godz. 17.00.

7.  Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych.
8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Krystyna Opejko. Polecajmy ją w modlitwie Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…