XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2017 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory na godz. 18.00.

2. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; we czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
3. Ponadto w tygodniu zapraszamy na stałe nabożeństwa – we środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.30, w piątek na koronkę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00.

4. We czwartek o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych z klasy III szkoły podstawowej w dolnym kościele.

5. W związku z reformą szkolnictwa od tego roku okres przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie miał miejsce w klasie VI, VII i VIII szkoły podstawowej. Równolegle także to przygotowanie jest jeszcze w II i III klasie gimnazjum. We czwartek zapraszamy na Mszę świętą na godz. 18.00 kandydatów z klasy VI i VII ze szkoły podstawowej oraz z II i III gimnazjum wraz z rodzicami. Po Mszy świętej będzie krótkie spotkanie organizacyjne.

6. Twórczy Klub Seniora oraz parafia św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie organizują wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy szlakiem ikon i cerkwi łemkowskich na terenie malowniczego Beskidu Sądeckiego we wtorek 3 października. W programie  Msza św. w sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu oraz zwiedzanie m.in. kolekcji sztuki cerkiewnej z zachodniołemkowskimi ikonami. Koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Serdecznie zapraszamy.

7. Na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła są czasopisma religijne. Zachęcamy do nabywania i czytania.