Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017 r.

1. Zapraszamy dziś na godz. 18.00 na nieszpory niedzielne.

2.  We środę We środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.30. W tym dniu odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na plebani o godz. 19.00. W piątek na koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W piątek przypada święto św. Archaniołów Michał, Gabriela i Rafała.

3. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd turystyczno-pielgrzymkowy szlakiem ikon i cerkwi łemkowskich w Beskidzie Sądeckim, jaki organizuje Twórczy Klub Seniora 3 października. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

4. Chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na spotkanie na sobotę na godz. 11.00 do kościoła. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

5. Za tydzień rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Prosimy grupy i stowarzyszenia o wpisanie do grafiku terminu prowadzenia nabożeństw.

6. Dekretem ks. Biskupa Andrzeja Jeża w tym roku po upływie 5-letniej kadencji odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Prosimy bardzo, aby w przyszłą niedzielę zgłaszać osoby – kandydatów do nowej rady. Wybory te odbędą się 15 października.

7. Za dwa tygodnie 8 października będziemy przeżywali odpust w naszej parafii, w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana.

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne. Zachęcamy do lektury „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego” i czasopism dla dzieci.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Siostra Urszulanka Teresa Maliszewska, która przez 15 lat pracowała w zakrystii naszego kościoła po utworzeniu się parafii; śp. Stanisław Szara oraz śp. Maria Grabowska. Polecajmy ich w modlitwie: Dobry Jezu…