Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017 r.

1. Dziś rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W niedzielę będą odprawiane o godz. 17.45, zaś w dni powszednie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Prosimy poszczególne grupy parafialne o wpisanie się do grafiku na prowadzenie różańca. Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do tego, aby na nabożeństwie różańcowym w swoim dogodnym czasie chociaż raz była każda rodzina z naszej parafii. Dzieci zachęcamy do tworzenia okolicznościowej dekoracji-tablicę, na której każdy przypięty koral różańca będzie śladem ich obecności na nabożeństwie.

2. We środę po nabożeństwie różańcowym będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. W tym dniu o godz. 19.00 będzie spotkanie dla rodziców młodzieży, która rozpoczęła swoje spotkania przed bierzmowaniem.

3. We czwartek o godz. 17.30 w dolnym kościele będzie spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych z klas III. Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania. Pół godziny wcześniej będzie dla nich spowiedź. Po Mszy świętej będą spotkania w małych grupach.

4. W pierwszy piątek udamy się do chorych. Ks. Jacek uda się rano, pozostali księża przed godziną 11.00. Po południu o godz. 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele.

W tym roku spotkania z Biblią zamiast w pierwszy piątek będą w ostatni piątek miesiąca. Będą poświęcone czterem Ewangeliom. Szczegółowe informacje podamy w stosownym czasie.

5. W pierwszą sobotę miesiąca 7 października przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy na godz. 19.00 na Apel Jasnogórski. W tym dniu możemy włączyć się w ogólnopolską akcję „Różaniec bez granic” i udać się do wybranego kościoła stacyjnego naszej diecezji przy granicy Polski. Parafia Katedralna i Księża Misjonarze organizują wyjazd do Tylicza. Szczegółowe informacje są na stronie diecezji tarnowskiej.

6. Za tydzień w niedzielę 8 października będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość odpustową, w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego. Kazania w tym dniu wygłosi ks. dr Marcin Krępa, dyrektor Diecezjalnego Domu rekolekcyjnego w Ciężkowicach. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 12.00, po której będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. Do odpustu parafialnego przygotujmy się duchowo przez sakrament pokuty. W dniu odpustu będziemy mogli nabyć książkę – III tom kazań ks. Prof. Michała Hellera, jakie wygłosił w naszej parafii. Dwa dni temu ksiądz prof. obchodził imieniny. Z tej okazji składamy Księdzu Profesorowi najlepsze życzenia i dziękujemy za trud głoszenia słowa Bożego.
W dzień odpustu będziemy także przeżywali Dzień Papieski. Z tej okazji będziemy mogli złożyć datek do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej ofiary organizowane są stypendia dla niezamożnej młodzieży uczącej się w szkole średniej i studiującej.

7. Dobiegła końca renowacja nadstawy ołtarzowej. Renowacji zostały poddane także stacje drogi krzyżowej na ścianie frontowej. Pozostałe stacje na ścianie bocznej kościoła będą odnowione w tym tygodniu. Koszt renowacji wyniesie ponad 20.000 zł. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Krystyna Kotapka. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…