Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r. Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana Kolbe

1. W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.45, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii.

2. Przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem możemy złożyć dowolny datek na fundusz stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Możemy także nabyć książkę ks. prof. Michała Hellera pt. “Daj nam oczy widzące”. Jest to III tom homilii wygłoszonych przez Księdza Profesora w naszym kościele. Jest także nowy numer gazetki parafialnej „Maksymilian”, który możemy nabyć za umowną cenę 3 zł.

3. W piątek podczas nabożeństwa różańcowego będzie poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych z III klas szkoły podstawowej.

O najbliższego piątku od 13 do 18 października w kinie „Marzenie”  o godz. 18.30 będzie projekcja filmu „Dwie korony” (Święty, jakiego nie znał świat). Film ten ukazuje mało znane fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu.

4. Z soboty na niedzielę z 14 na 15 października nasza parafia jest zaproszona na czuwanie do kościoła św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie na godz. 24.00.

5. Księdzu dr. Marcinowi Krępie dziękujemy za słowo Boże wygłoszone do nas w dzień odpustu parafialnego.

6. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać artykuł: „Co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?”.

7. Wypełnijmy jeszcze warunki związane z zyskaniem odpustu zupełnego. Odpust czyli darowanie kary doczesnej możemy uzyskać za siebie lub za zmarłych. Do przyjętej Komunii świętej dołączmy postanowienie wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego i odmówmy Wyznanie wiary: 1/ „Wierzę w Boga ojca Wszechmogącego”; 2/ „Ojcze nasz”; 3/ Pomódlmy się za Ojca świętego: „Zdrowaś Maryjo”.