Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy rodziny, dzieci i młodzież z klas gimnazjalnych i starszą. Dziś ulicami Tarnowa wyruszy procesja różańcowa, która rozpocznie się o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Jej uczestników prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

2. Dziękujemy za ofiary na tace, które przeznaczone są na cele misyjne Kościoła.

3. We środę 25 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 18.45 będzie próba chóru parafialnego, na którą zapraszamy chętnych.

4. We czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele będzie spotkanie dla rodziców LSO i DSM.

5. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W sobotę przypada święto świętych Apostołów Szymona Judy Tadeusza.

6. Informujemy, że w od października do maja przyszłego roku, w każdy ostatni piątek miesiąca w naszym kościele o godz. 19.00 organizowane będą Spotkania z Biblią. Spotkania te będą miały nową formułę. Tym, razem w miejsce dotychczasowych spotkań wg metody lectio divina będą wykłady połączone z prezentacją multimedialną, a ich tematem będą cztery Ewangelie: autorstwo, historia powstania, treść, główne tematy. Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Łabuda. Po wykładzie będzie krótka refleksja nad wybranym tekstem, a także możliwość zadawania pytań. Na spotkanie przynosimy swoją Biblię. Bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy, by podzielić się tą informacją w gronie rodziny i znajomych.

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie zaprasza młodzież z naszej parafii w piątek 27 października na spotkanie pod hasłem „Noc świętych” na godz. 19.00.

8. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach.

9. Zachęcamy do nabywania czasopism religijnych.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Bronisława Machowska. Módlmy się za nią: Dobry Jezu, a nasz Panie…