Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017 r.

1. Dziś z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszamy na Wypominki Narodowe do naszego kościoła na godz. 17.00. Głównym mottem Wypominek będą słowa: „Inspirowani miłością, a nie nienawiścią”. Wraz z młodzieżą z naszej parafii oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie zapraszamy do wspólnej zadumy i refleksji oraz wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.

2. Dziś łącząc się z Kościołem prześladowanym na Bliskim Wschodzie zachęcamy do wsparcia prześladowanych chrześcijan przez modlitwę, a także wsparcia materialnego przez wysłanie smsa na numer 72405 o treści RATUJE. Szczegóły są podane na afiszu w gablocie (i na ulotkach przy gazetach na stoliku).

3. W tygodniu o godz. 17.15 odmawiamy różaniec za zmarłych wypominanych., w piątki koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 jedna z intencji zamówiona przez SRK, Róże Różańcowe i Caritas będzie odprawiona za ks. Marcina z okazji imienin. Księdzu Marcinowi życzymy dużo zdrowia oraz owocnej posługi w naszej parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie na plebani dla grup i stowarzyszeń.

5. W sobotę 18 listopada przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

6. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Marta Lewicka. Módlmy się za nią: Dobry Jezu, a nasz Panie…