Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXXIV Niedziela Zwykła – 26 listopada 2017 r. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy rok kościelny. Dziś za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi przed Najświętszym Sakramentem możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji także jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom, lektorom i ceremoniarzom z naszej parafii gratulujemy pełnienia zaszczytnej funkcji, dziękujemy im i ich rodzinom za zaangażowanie w posługiwaniu w liturgii Kościoła.

2. Dziś zapraszamy na nieszpory za zmarłych połączone z „Wypominkami” na godz. 17.45. We czwartek zakończymy modlitwę za zmarłych – „Wypominki”.

3. We wtorek przypada 8 rocznica konsekracji biskupiej Biskupa Andrzeja Jeża. We środę rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia.

4. We środę po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

5. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu o 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele. Od 16.00 spowiedź święta. Po południu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Zapraszamy na nią dzieci i młodzież. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00.

6. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 19.00 na Apel Jasnogórski. Odśpiewamy hymn ku czci Bogurodzicy „Akathistos”.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. W tym dniu kazania w naszym kościele wygłosi ks. Krzysztof Miękina, który pracuje na Białorusi. Po Mszach świętych będziemy mogli złożyć datek do puszki na potrzeby parafii, w której pracuje ks. Krzysztof.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zachęcamy także do obejrzenia ikon, jakie zostały namalowane przez seniorów z „Twórczego Klubu Seniora”, który działa przy naszej parafii. Od jutra będzie można je zobaczyć w domu katechetycznym w siedzibie klubu seniora.