Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 18.00 w miejsce nieszporów będzie nowenna do Dzieciątka Jezus. Po południu zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi adwentowej w godz. od 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.

2. Zapraszamy do udziału w roratach dzieci z rodzicami i młodzież gimnazjalną, podczas których kierowane jest okolicznościowe kazanie. W sobotę będzie zakończenie rorat. W tym dniu podczas Mszy św. roratniej będzie przekazanie Światła Betlejemskiego przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Światło to będziemy mogli zabrać do naszych domów za tydzień w niedzielę.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 na plebanii będzie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

4. W piątek o godz. 11.00 księża udadzą się do chorych przed świętami. Prosimy zgłosić także tych chorych, do których nie udajemy się w I piątki miesiąca w ciągu roku. Ponadto młodzież uda się z życzeniami do chorych i samotnych przed świętami, o czym poinformujemy stosowne osoby.

5. Za tydzień w niedzielę będzie Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 18.30. W tym dniu Prezydent Tarnowa wraz z Fundacją Empatia i wolontariuszami zaprasza na „Wigilię dla samotnych”, która odbędzie się o godz. 12.30 w Szkole Podstawowej nr 3. 6. W zakrystii i przed kościołem możemy nabyć świece i opłatki na stół wigilijny.

7. W naszym kościele możemy złożyć datek do skarbony przy bocznym wyjściu z kościoła z przeznaczeniem na bony na żywność na święta. Bóg zapłać za ofiary.

8. Za dwa tygodnie w niedzielę 31 grudnia w Uroczystość św. Rodziny o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw, które organizuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z naszej parafii. W najbliższych dniach zostaną dostarczone zaproszenia do małżeństw, które w tym roku obchodzą rocznicę swojego ślubu począwszy od 5-rocznicy ślubu, co pięć lat, do 60-tej rocznicy. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten Jubileusz, to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

Informujemy, że od Nowego Roku Msza św. wieczorna w niedzielę będzie na stałe celebrowana o godz. 18.00, zamiast o godz. 18.30.

9. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką.

10. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: śp. Aniela Panek i Anna Piska, Módlmy się za Nie: Dobry Jezu…