Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego – 24 XII 2017 r.

1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. wieczornej. Wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00. Składka w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

2. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. We wtorek drugi dzień świąt – św. Szczepana. Msze św. będą według porządku niedzielnego. We wtorek grupa kolędników misyjnych pod opieką Siostry Marty Urszulanki uda się na ul. Narutowicza 20 oraz ul. Stwosza o godz. 13.30. We środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. będzie poświęcenie wina.

3. Bardzo dziękujemy za wsparcie akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziękujemy za dary złożone do skarbony, dary indywidualne przeznaczone na bony na święta dla potrzebujących. Dziękujemy paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za poświęcony czas  i pracę charytatywną. Składamy podziękowanie panu Markowi Łabno, pani Beacie Mrzygłód i ks. Marcinowi za przygotowanie dekoracji w kościele. Młodzieży z parafii i z Gimnazjum nr 7 i XX LO w Tarnowie za odwiedziny chorych z życzeniami przed świętami.

4. W piątek 29 grudnia zapraszamy na comiesięczne Spotkanie z Biblią, które w zamyśle przewidziane jest dla wiernych z Tarnowa i okolic. Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Łabuda, wykładowca Nowego Testamentu na Instytucie Teologicznym w Krakowie Sekcja w Tarnowie. Będzie to wykład połączony z prezentacją multimedialną, na temat: „Jak powstała Ewangelia wg św. Mateusza?”. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza osoby nalężące do różnych grup i stowarzyszeń naszej parafii. Przynosimy swoją Biblię. Podzielmy się tą informacją ze swoimi bliskimi.

5. Za tydzień w niedzielę 31 grudnia w Uroczystość św. Rodziny o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw.

6. Są jeszcze do nabycia opłatki oraz świece na stół wigilijny. Jest nowy numer biuletynu „Maksymilian”, w którym znajduje się terminarz wizyty duszpasterskiej. Możemy go nabyć za cenę 4 zł. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w sobotę.

Informujemy, że od Nowego Roku Msza św. wieczorna w niedzielę będzie na stałe celebrowana o godz. 18.00, zamiast o godz. 18.30.