Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa –31 grudnia 2017 r.

1. Dziś nieszpory będą o godz. 18.00

2. Jutro przypada Uroczystość Świętej Boży Rodzicielki – Nowy Rok. Jest to święto obowiązkowe. Msze święte według porządku niedzielnego. Przypominamy, że od jutra 1 stycznia już na stałe Msza św. wieczorna w niedziele i święta będzie o godz. 18.00, a nie o 18.30.

3. Składamy podziękowanie za ofiary złożone na cele misyjne przy akcji Kolędników Misyjnych. Dzieci zebrały w tym roku 800 zł.

4. We środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie o godz. 17.15. Jedna z intencji Mszy św. wieczornej będzie za członków Róż Różańcowych. Po Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwie św. Maksymiliana.

5. We czwartek zapraszamy do kościoła młodzież przygotowująca się do bierzmowania. O godz. 17.30 będzie dla nich spowiedź, o 18.00 Msza święta i po Mszy krótkie spotkania w małych grupach.

6. W I piątek miesiąca udamy się do chorych. Każdy z księży uda się o swojej stałej porze. O godz. 15.00 adoracja, która rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16.00 spowiedź. Będzie także dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

7. W sobotę przypada Uroczystość Trzech Króli. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. W tym dniu wyruszy Orszak Trzech Króli o godz. 13.00 z Placu Katedralnego do szopki przy klasztorze oo. Bernardynów. Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi, zachęcają też do przygotowania własnych strojów, które będą nawiązywały do przeżywanej uroczystości.

8. W programie wizyty duszpasterskiej pojawiły się pewne błędy. Prosimy, pobrać poprawiony program ze stolika przy gazetach. Jest także na stronie internetowej naszej parafii.
Program kolędy w tym tygodniu:

Wtorek 2 stycznia – godz. 15.00
1) ul. W. Stwosza 1/45-26 (ks. MG)
2) ul. W. Stwosza 1/1-25 (ks. GR)

Środa 3 stycznia – godz. 15.00
1) ul. Drużbackiej 1-3/1-16 i domy jednorodzinne (ks. MG)

Z uwagi na spotkania bierzmowanych we czwartek, na I piątek miesiąca, Uroczystość Trzech Króli i spotkanie opłatkowe w niedzielę za tydzień, które organizuje Dyrekcja radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz – następny termin wizyty kolędowej będzie dopiero w poniedziałek 8 stycznia.

9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Zieliński. Módlmy się za niego…