Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

1. Dziś zamiast nieszporów zapraszamy dziś na śpiew kolęd na godz. 17.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi.

2. We wtorek czynny będzie nieodpłatny punkt porad radcy prawnego w kancelarii parafialnej od godz. 17.45.

3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

4. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. na godz. 18.00. Przed Mszą św. będzie spowiedź o godz. 17.30, a po Mszy św. krótkie spotkania w małych grupach.

5. W I piątek udamy się do chorych. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, która rozpocznie się koronką do Bożego Miłosierdzia, a od 16.00 spowiedź. W tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, które przeżywane jest w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte z poświęceniem gromnic będą o godz. 7.00, 8.00 i po południu o 17.00 i 18.00. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

6. Księdzu Prałatowi Stanisławowi Gurgulowi, który w tym tygodniu obchodzi swoje urodziny składamy najlepsze życzenia – dużo zdrowia, sił i radości z posługi kapłańskiej. Te same życzenia składamy ks. Prałatowi Bolesławowi Margańskiemu, który obchodzi swoje imieniny.

7. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy naszym parafianom za bardzo serdeczne przyjęcie, przyjazne gesty, pogodne słowa, twórcze rozmowy i złożone ofiary.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.