Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

1. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy dzień Chorego. O godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. Najpierw będzie adoracja w ciszy, a o godz. 17.30 będą nieszpory, które ofiarujemy za chorych.

2.  W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich parafian na adorację Najświętszego Sakramentu.  Poprowadzą ją grupy
i stowarzyszenia naszej parafii. Zapraszamy grupy Żywego Różańca, Caritas i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
We wtorek – o godz. 17.00 adoracja dla dzieci ze szkoły podstawowej, dzieci komunijnych, ze świetlicy, dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej, scholi liturgicznej. O godz. 17.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy w tych dniach na krótką modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

3. W najbliższą środę przypada Popielec. W tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte
w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i po południu o godz. 17.00 oraz 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obejmuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły czyli trzykrotny posiłek w ciągu dnia, z których jeden jest do syta, obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-tym a 60-tym rokiem życia. Ofiary na tacę ze Środy Popielcowej będą przeznaczone na dzieła, które prowadzi Caritas naszej diecezji.

We środę o godz. 17.45 w kancelarii parafialnej będzie możliwość skorzystania z nieodpłatnych dorad radcy prawnego.

4.  W Okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę
o godz. 16.00 odprawiane będą Gorzkie Żale, zaś w piątek o godz. 17.20 droga krzyżowa. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zwróćmy uwagę na to, że nabożeństwo Drogi krzyżowej będzie o godz. 17.20 z uwagi na to, że będzie ona transmitowana przez radio. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Rafał Słomba, wicedyrektor radia RDN.

5. W piątek zapraszamy na „Spotkanie z Biblią” na godz. 19.00. Poświęcone będzie Ewangelii wg. Św. Łukasza.

6. Gdyby ktoś zrezygnował z jutrzejszego wyjazdu kulig, to prosimy o poinformowanie nas o tym w zakrystii, gdyż na wyjazd ten są jeszcze chętni.

7. W miesiącu lutym Msze św. wieczorne będą celebrowane w dolnym kościele, z wyjątkiem środy, z uwagi na nowennę do Matki Bożej oraz piątków, w które będziemy odprawiać drogę krzyżową.

8. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne.