Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone są na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii. Obecnie przygotowywany jest projekt na urządzenie głównej ściany za ołtarzem w dolnym kościele.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane będą Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.20 droga krzyżowa.

3. We wtorek o godz. 17.45 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę, jaką organizuje Twórczy Klub Seniora do Zabawy śladami bł. Karoliny. Wyjazd we czwartek – 15 marca o godz. 9.00, powrót około 16.00. Szczegóły są na afiszu przed kościołem.

6. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: „Nie bój się”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 14.30 pod Jego przewodnictwem, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

7. Szkoła Podstawowa nr 25, która znajduje się na terenie naszej parafii przy ul. Bandrowskiego (dawna 16-stka), ogłasza nabór do klasy 1,4,7 i 8. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły.

8. Przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć czasopisma religijne. Jest „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek dobra” oraz „Ola i Jaś”. W zakrystii i przed kościołem możemy także nabyć baranki wielkanocne i paschaliki, za które umowna ofiara w wysokości 5 zł przeznaczona będzie na cele charytatywne, jakie prowadzi Caritas.