Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych – dzieci, młodzież i dorosłych. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiane będą Gorzkie żale, zaś w piątek o godz. 17.20 droga krzyżowa.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie rodziców wraz z ministrantami i lektorami.

3. We wtorek o godz. 17.45 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego. O godz. 18.45 zapraszamy rodziców i młodzież z III klasy gimnazjum na spotkanie organizacyjne związane z sakramentem bierzmowania. Prosimy o niezawodne przybycie. Sakrament bierzmowania przyjmie młodzież w Katedrze 28 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00.

4. We środę odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich po Mszy św. na plebanii.

5. W piątek o godz. 18.45 będzie spotkanie Oddziału Caritas na plebanii.

6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja z palmami. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Konkurs będzie w następujących kategoriach:
– NAJWIĘKSZA PALMA
– NAJLICZNIEJSZA RODZINA Z PALMAMI
– NAJBARDZIEJ ORGINALNA FORMA PALMY
– PALMA NAJSTARSZEGO AUTORA, PALMA NAJMŁODSZEGO AUTORA  
– PONADTO PRZEWIDZIANE SĄ WYRÓŻNIENIA

Zainteresowanych rodziców i dzieci pomocą przy zrobieniu palmy, prosimy o przybycie we czwartek do Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN na godz. 16.00. Prosimy przynieść materiały potrzebne do wykonania palmy. W przygotowaniu palm pomoże Stowarzyszenie „Ad maximam”, które też będzie dysponowało materiałami do palm. W Niedzielę Palmową podczas wszystkich Mszy świętych będzie poświęcenie palm.

Za tydzień w Niedzielę Palmową będzie spowiedź w naszym kościele przed świętami od 14.00 do 18.00,
z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.

7. Szkoła Podstawowa nr 25, która znajduje się na terenie naszej parafii przy ul. Bandrowskiego (dawna 16-stka), ogłasza nabór do klasy 1,4,7 i 8. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły.

8. Do skarbony św. Antoniego, która znajduje się przy bocznym wejściu do kościoła możemy złożyć datek na bony żywnościowe dla potrzebujących na święta jako jałmużnę wielkopostną. W zakrystii i przed kościołem możemy także nabyć baranki wielkanocne i paschaliki, za które umowna ofiara w wysokości 5 zł przeznaczona będzie na cele charytatywne, jakie prowadzi Caritas.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stanisław Trzepacz. Polecajmy Go miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie…