Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Wielkanocna – 22 IV 2018 r.

1. Dziś o godz. 17.30 będą nieszpory.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

3. We środę  przypada święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu w kancelarii będzie czynny punkt porad prawnych od godz. 17.00. O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej.

4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.  15.00. O godz. 17.00 będzie spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami. Na godz. 19.00 zapraszamy na comiesięczne „Spotkanie z Biblią”, które będzie poświęcone Ewangelii wg św. Łukasza.

5. W sobotę młodzież z klasy III gimnazjum z naszej parafii przyjmie w Katedrze sakrament bierzmowania.

6. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

7. W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. lekarz Marek Sidorowicz oraz Irena Krajewska. Módlmy się za nich: Dobry Jezu… .

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
na 55. Dzień Modlitw o Powołania

    Drodzy Diecezjanie!
    Drodzy Młodzi!

    Kieruję do Was serdeczną prośbę o modlitwę w intencji powołań do służby kapłańskiej. W tym roku Światowy Dzień Modlitw o Powołania, czyli Niedziela Dobrego Pasterza jest w naszej diecezji dniem synodalnym, gdyż wspólnie wchodzimy na szczególną drogę słuchania Ducha Świętego, który poprzez V Synod chce odnowić i ożywić Kościół tarnowski.
    Powołania do posługi kapłańskiej są owocem dynamicznego duszpasterstwa obejmującego rodziny, dzieci i młodzież. Papież Franciszek w Orędziu na ten dzień zwrócił uwagę, że życie każdego z nas jest owocem Bożego powołania. Bóg nas chciał! Jakże Kościół potrzebuje świętych księży, którzy głoszą tę Dobrą Nowinę spotykanym osobom!
    Podczas naszego niedawnego spotkania w Tarnowie w Niedzielę Palmową, powiedziałem Wam, drodzy Młodzi, że wielu z Was ma powołanie do kapłaństwa. Wiem też, że potrzebujecie osób, które będą Wam towarzyszyć w tej trudnej nieraz drodze rozeznawania powołania i odpowiedzi na nie. Dlatego też gorąco zachęcam Was do brania udziału m.in. w inicjatywach podejmowanych przez alumnów naszego tarnowskiego Seminarium Duchownego wraz księżmi moderatorami oraz przez diecezjalne dzieło rozeznania drogi życia: Rusz Duszę. Zachęcam też, abyście we wszystkich parafiach naszej diecezji, w czwartek 26 kwietnia br. po Mszy św. sprawowanej z formularza o powołania, odmówili w waszej intencji Litanię do  bł. ks. Romana Sitki, męczennika i patrona Seminarium Duchownego w Tarnowie.
    Pamiętajcie, że jesteście potrzebni Kościołowi! Misja jest wielka i piękna. Modlę się o odwagę, abyście potrafili podjąć ryzyko w spotkaniu z Jezusem Chrystusem, który wciąż powołuje! „Każde powołanie jest poranne”, bo Bóg mówi do nas codziennie, od rana. Bądźcie uważni na delikatny głos Jego zaproszenia do pójścia za Nim i dawania świadectwa przez piękno kapłaństwa.

    Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI