Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

V Niedziela Wielkanocna – 29 IV 2018 r.

1. Dziś o godz. 17.30 będą nieszpory.

2. We wtorek 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w niedziele o godz. 17.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15. Zapraszamy do udziału rodziny z dziećmi.

3. We czwartek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą według porządku niedzielnego.

4. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Warto nadmienić, że idea I piątków miesiąca to zasługa bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki, pionierki pielęgniarstwa społecznego, bliskiej współpracownicy Karola Wojtyły, której beatyfikacja miała miejsce wczoraj w Krakowie w sanktuarium w Łagiewnikach. W pierwszy piątek po południu od godz. 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta i modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św. na którą zapraszamy również dzieci szkolne.

5. W sobotę 5 maja przeżyjemy w naszej parafii Uroczystość poświęcenia i wprowadzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej ze Lwowa do dolnego kościoła. O godz. 17.00 w górnym kościele odbędzie się krótka sesja naukowa na temat sytuacji rzymskich katolików we Lwowie po 1945 roku, obecności tegoż obrazu w Tarnowie, jego opis i analiza. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św., po Mszy św. procesja do dolnego kościoła i poświęcenie cudownego wizerunku. Wyjątkowo w tym dniu po Mszy świętej będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać program tej uroczystości. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. 3 maja w Uroczystość Królowej Polski będzie wygłoszone kazanie, które przybliży nam bardziej motywy i ideę tej inicjatywy.

6. Za tydzień w niedzielę 6 maja o godz. 12.00 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii świętej.

7. Zachęcamy do czytania czasopism religijnych.

8. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Józef Stus. Módlmy się za niego: Dobry Jezu… .