Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

VI Niedziela Wielkanocna – 5 V 2018 r.

1.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane będą w niedziele o godz. 17.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15. Zachęcamy rodziców i dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach.

2. Dziś po Mszy św. zapraszamy do dolnego Kościoła na modlitwę przed  obrazem Matki Bożej Łaskawej. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane przy okazji modernizacji dolnego Kościoła. Dziękujemy za oddolną inicjatywę, dzięki której przeżyliśmy uroczystość wprowadzenia kopii obrazu Matki Bożej ze Lwowa. Składamy wyrazy podziękowania scholii młodzieżowej za śpiew podczas wczorajszej uroczystości, Panu architektowi Andrzejowi Trybulskiemu za przygotowanie projektu przebudowy prezbiterium dolnego kościoła i pieczę na jego remontem. Panu Jerzemu Ruszelowi,  malarzowi  za wymalowanie kopii obrazu w głównym ołtarzu. W tygodniu zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych rano w dolnym kościele, od poniedziałku do piątku do modlitwy liturgią godzin po Mszy świętej o godz. 7.00, a w soboty do śpiewu Godzinek ku czci Matki Bożej o godz. 7.30.

3. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej.

4. We czwartek zapraszamy młodzież przygotowująca się do bierzmowania na Mszę św. na godz. 18.00, po której będą krótkie spotkania w grupach.

5. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka z niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii. W tym dniu Dyrekcja Radia RDN Małopolska zaprasza na Mszę św. na godz. 15.00 do  naszego kościoła, po której odbędzie się piknik w ogrodach radiowych. W programie będą pokazy tańca, atrakcje dla rodzin, występ kapeli góralskiej.

6. Dziękujemy rodzinom dzieci komunijnych za dar ołtarza, jakim jest ornat uszyty na okoliczność V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.