Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 V 2018 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w niedziele o godz. 17.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.15. Zachęcamy rodziców i dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach.

2. Dziękujemy za ofiary na tacę na cele remontowo-inwestycyjne, które w tym roku będą przeznaczone na zrealizowaną już przebudowę prezbiterium dolnego kościoła. Dziękujemy także za ofiary indywidualne. Koszt remontu dolnego kościoła wyniósł 62 750 zł. W tygodniu zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych rano w dolnym kościele przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, od poniedziałku do piątku do modlitwy liturgią godzin po Mszy świętej o godz. 7.00, a w soboty do śpiewu Godzinek ku czci Matki Bożej o godz. 7.30.

3. W poniedziałek przypada święto św. Macieja Apostoła, we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, jednego z patronów Polski; w piątek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, pochodzącego
z naszej diecezji.

4. We wtorek możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego w kancelarii od godz. 17.45.

5. We czwartek podczas Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 jedna z intencji będzie celebrowana za ks. Prałata Stanisława Gurgula z okazji imienin, zamówiona przez SRK, Róże Różańcowe i Caritas. Zapraszamy do uczestnictwa. Po Mszy św. będzie spotkanie na plebani.

6. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

7. W dniach od 1-3 czerwca nasza parafia organizuje wyjazd dla młodzieży na Lednicę. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. Zapisy przyjmowane są do 25 maja w zakrystii lub kancelarii. Zachęcamy młodych ludzi do udziału w tym ogólnopolskim spotkaniu.

8. Dyrekcja Radia RDN Małopolska zaprasza dziś na Mszę św. na godz. 15.00 do  naszego kościoła, po której odbędzie się piknik w ogrodach radiowych. Szczegóły są na afiszu w gablocie.

9. Parafia Katedralna zaprasza na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Na tę adorację możemy się wpisać wypełniając stosowną deklarację, którą możemy pobrać w zakrystii.

10. Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” zamieszczony jest artykuł dotyczący wprowadzenia i poświęcenia obrazu Matki Bożej Łaskawej do naszego dolnego kościoła.