Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 V 2018 r.

1.  We czwartek zakończymy nabożeństwa majowe. W czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.

2.  We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30. Na Placu Katedralnym o godz. 9.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, a następnie procesja eucharystyczna ulicami miasta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych, służbę liturgiczną oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną.

3. W Boże Ciało nasza parafia organizuje wyjazd na koncert ewangelizacyjny do Rzeszowa – „Jednego serca i jednego ducha”. Wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 17.00. Zapisy na wyjazd w zakrystii i kancelarii będą przyjmowane do wtorku. Koszt wyjazdu wynosi 30 zł.

4. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Ks. Marcin uda się rano. Po południu od godz. 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta i modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św. na którą zapraszamy również dzieci szkolne.

5. Za dwa tygodnie w sobotę 9 czerwca nasza parafia, Stowarzyszenie AD MAXIMAM oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie organizują III FESTYN RODZINNY, który odbędzie się na boisku szkolnym przy ul. Bandrowskiego 4. Przewidziane są różne atrakcje: występy dzieci i młodzieży, zawody sportowe, malowanie twarzy, dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa, pokaz tresury psów oraz walk rycerskich oraz różne konkursy z nagrodami. Zapraszamy na ten festyn rodziny z dziećmi. Osoby które chciałyby wesprzeć tą inicjatywę prosimy o kontakt z księżmi lub stowarzyszeniem.

6. W pierwszą sobotę zapraszamy na Apel Jasnogórski na godz. 19.00.

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

8. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Helena Jurek. Módlmy się za nią: Dobry Jezu