Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IX Niedziela Zwykła – 3 VI 2018 r.

1.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w czerwcu odprawiane są o godz. 17.30.

2. We środę o godz. 17.15 będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Od 17.00 w kancelarii będzie możliwość skorzystania z nieodpłatnych porad radcy prawnego.

3. We czwartek będziemy obchodzić zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę  św. na godz. 18.00, po której będzie błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Zachęcamy do udziału rodziców z dziećmi, grupy dziecięce, LSO, DSM z rodzicami, dzieci z placówki LUMEN. Będzie to także ostatnie w tym roku liturgiczne spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Chcemy przeżyć liturgicznie zakończenie oktawy jako DZIEŃ RODZINY w naszym kościele.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Msze św. będą według porządku dnia powszedniego.  Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 9.00 w dolnym kościele zostanie odprawiona Msza święta z okazji setnej rocznicy Obrony Lwowa. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich zaprasza na obchody tej rocznicy w dniach 8-9 czerwca. Szczegółowy program jest w gablocie.

W sobotę na boisku szkolnym przy ul. Bandrowskiego, o godz. 15.00 rozpocznie się III FESTYN RODZINNY, który organizuje nasza parafia, Stowarzyszenie AD MAXIMAM oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie. Program festynu, który przedstawialiśmy tydzień temu zamieszczony jest w gablocie. Zapraszamy na ten festyn dzieci, młodzież, starszych, całe rodziny.

6. W tym roku nasza parafia organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży do Ropek koło Wysowej. Są jeszcze wolne miejsca na turnus dla młodzieży w terminie od 23-30 czerwca. Chętnych prosimy o kontakt z duszpasterzami.

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

8. W ostatnim czasie odeszły z naszej wspólnoty do wieczności śp. Eugenia Kulesa, Bolesława Chwastowska. Módlmy się za nie: Dobry Jezu.