Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XVI Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.

2.W Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto św. Brygidy- patronki Europy, we wtorek przypada wspomnienie św. Kingi – patronki naszej diecezji; we środę święto św. Jakuba Apostoła, a także św. Krzysztofa; we czwartek wspomnienie św. Joachima i św. Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia.

3.Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu- we środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 17.30- w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER, znajdujące się naprzeciw naszego kościoła, organizuje weekendowy wakacyjny wyjazd do Torunia, Biskupina i Kruszwicy w dniach od 18- 19 sierpnia. Program wyjazdu, koszt oraz informacje o zapisach umieszczone są w naszej gablocie parafialnej.

5. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma świętego oraz czytania czasopism religijnych.

6. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności radca prawny związany z naszą parafią : śp. Marian Wachta. Módlmy się za niego. Dobry Jezu … .