Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXII Niedziela Zwykła – 2 września 2018 r.

1.  Dziś zapraszamy na nieszpory eucharystyczne na godz. 17.15.

2. W poniedziałek o godz. 8.00 w górnym kościele odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, zaś dla Szkoły Podstawowej nr 25, Gimnazjum nr 7 oraz XX LO w Tarnowie o godz. 9.00.

3. We środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca połączona z nowenną do Matki Bożej rozpocznie się o godz. 17.15. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii: Róże Różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Radę Parafialną, Caritas, ministrantów, lektorów, DSM wraz z rodzinami. Jedna z intencji będzie za ks. Jacka SOPRYCHA z okazji imienin i w podziękowaniu za 3-letnią pracę w naszej parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie na plebani.

Jednocześnie informujemy, że w miejsce ks. Jacka do naszej parafii został skierowany ks. Piotr PACIOREK, który będzie pracował w funkcji wikarego i katechety. Księdza Piotra witamy dziś w naszej wspólnocie i życzmy owocnej, radosnej i twórczej posługi kapłańskiej.

4. We środę i czwartek w budynku domu katechetycznego w godzinach od 16.00-18.00 będą miały miejsce zapisy dzieci na zajęcia edukacyjne do Klubu Integracji Międzypokoleniowej LUMEN prowadzonego przez Stowarzyszenie „Ad maximam”. Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zaznajomienia się z tegoroczną ofertą zajęć, które są na afiszu w gablocie, a wśród nich będą m. in.: zajęcia kulinarne, sportowe, teatralne, z fotografii i inne.

5. W pierwszy piątek miesiąca księża w stosownych, umówionych godzinach udadzą się do chorych. Po południu od godz. 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się  koronką do Miłosierdzia, następnie modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele. Od godz. 16.00 spowiedź święta i modlitwa w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św.

6. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Maryjny w katedrze. Program jest zamieszczony w gablocie.

7. Za tydzień w niedzielę kazania będzie głosił ks. Piotr Skraba, który pracował w naszej parafii, a obecnie jest misjonarzem w Afryce w Czadzie. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć ks. Piotra datkiem do puszek, jego pracę misyjną, którą prowadzi w bardzo trudnych warunkach.

8. Od następnej niedzieli Msza św. o godz. 9.00 będzie z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi.

9. Od jutra przez cały rok szkolny będzie dodatkowa Msza św. poranna o godz. 8.00, na którą serdecznie zapraszamy.

10. Dzieciom i młodzieży uczącej się życzymy pomyślnego roku szkolnego.

11. W ubiegłym tygodniu w wieku 105 lat odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Janina Płazowska. Polecajmy Ją w modlitwie Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…