Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXV Niedziela Zwykła – 23 września 2018 r.

1.  Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.

2. We środę o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego i adwokata. W tym dniu będzie spotkanie Grupy Synodalnej na plebani o godz. 19.00.

3. Zapraszamy na stałe nabożeństwa w tygodniu: we środę na nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30 i w piątek na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.

4. W następnym tygodniu, w dniach od 4 do 7 października, tj. od czwartku do niedzieli, w naszym kościele będziemy przeżywali Misje Parafialne, które odbywają się z reguły co 10 lat. Zakończymy je odpustem parafialnym. W tym tygodniu do mieszkań naszych parafian zostanie podany pocztą program Misji Parafialnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej formie rekolekcji naszych parafian i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszym kościele. Program misji świętych znajduje się już na afiszu w gablocie. Już dziś prosimy o właściwe zorganizowanie swoich zajęć, byśmy niezawodnie mogli wziąć udział w misjach.

5. We czwartek przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, w piątek św. Wacława, w sobotę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

6. Księdzu Mateuszowi Szyszce, który w ubiegłym tygodniu obchodził imieniny i ks. Profesorowi Michałowi Hellerowi solenizantowi tego tygodnia, składamy najlepsze życzenia, życząc dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i obfitych Bożych łask.

7. Chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 9.30 do kościoła. Także w sobotę w Bazylice Katedralnej, Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe Grupy nr 1 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Po Mszy św. będzie spotkanie pielgrzymów w Auli Jana Pawła II przy katedrze.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.