Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30. 

2. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Będą odprawiane w dzień powszedni i w niedziele o godz. 17.15. Wyjątkowo natomiast – od czwartku do soboty – z uwagi na misje parafialne będą o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszej wspólnocie parafialnej. Dzieci zapraszamy do tworzenia okolicznościowej dekoracji-tablicy. Grupy i stowarzyszenia z parafii prosimy o prowadzenie nabożeństw i wpisanie się do grafiku w zakrystii.

3. We środę o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego i adwokata. O godz. 17.15 rozpocznie się nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Także we środę o godz. 18.00 będzie spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych z klasy III szkoły podstawowej w dolnym kościele.

4. We czwartek rozpoczniemy misje parafialne. Od czwartku do soboty będziemy mogli nabyć obraz Matki Bożej Łaskawej, który będzie pamiątką naszych misji parafialnych. Rozprowadzać je będą panie z grupy Caritas.

5. W piątek księża udadzą się do chorych, w stosownych godzinach.

6. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek Aniołów Stróżów, we czwartek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.

7. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w misjach parafialnych.

Zaproszenie na procesję różańcową ulicami Tarnowa

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 7 października br. wyruszy ulicami Tarnowa procesja różańcowa, której hasłem przewodnim będą słowa Matki Bożej: „RATUJ RÓŻAŃCEM RODZINĘ!”. W czasie procesji będziemy modlić się: W INTENCJI O ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA W POLSKICH RODZINACH. Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej a jej szlak będzie prowadził do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Trasa procesji przebiegać będzie następującym ulicami Tarnowa: Najświętszej Marii Panny – plac przy Sanktuarium MB Szkaplerzenej, Narutowicza, Urszulańską, Bema, Krakowską, Sikorskiego, Szkotnik, Słowackiego, ks. Sitki, al. Matki Bożej Fatimskiej – plac przy Sanktuarium MB Fatimskiej. Procesja będzie zatrzymywać się przy tarnowskich kościołach znajdujących się wzdłuż trasy, tj. przy kościele św. Maksymiliana, św. Rodziny i Miłosierdzia Bożego. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Gorąco zapraszam wszystkich do licznego udziału w procesji i modlitwie różańcowej, która wieczorem 7 października wypełni przestrzeń naszego Miasta.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI