Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

Odpust parafialny

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawowane są codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Dzisiaj ulicami naszego miasta przejdzie procesja różańcowa. Rozpocznie się w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, przejdzie m.in. ulicą Narutowicza i Urszulańską, a zakończy się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Uczestników prosimy o zabranie lampionów.

3. We środę o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego i adwokata. O godz. 19.00 będzie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na plebanii. 

4. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

5. W sobotę nasza parafia zaproszona jest na czuwanie do parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej na godz. 24.00.

6. Za tydzień w niedzielę – 14 października będzie obchodzony kolejny Dzień Papieski. Stanowi on okazję do ponownego odczytania papieskiego nauczania. Po Mszach świętych będziemy mogli złożyć datek do puszki, który będzie przeznaczony na stypendia przyznawane zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. W tym dniu odbędzie się X Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą świętą w Katedrze o godz. 12.00 i przejdzie ulicami miasta do kościoła bł. Karoliny w Tarnowie.

7. Po Mszy świętej zapraszamy do dolnego kościoła na wystawę obrazów wykonanych przez Twórczy Klub Seniora pt. „Maryja w kwiatach”. Wystawa będzie czynna przez cały miesiąc październik.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

 

Zaproszenie na procesję różańcową ulicami Tarnowa

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 7 października br. wyruszy ulicami Tarnowa procesja różańcowa, której hasłem przewodnim będą słowa Matki Bożej: „RATUJ RÓŻAŃCEM RODZINĘ!”. W czasie procesji będziemy modlić się: W INTENCJI O ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA W POLSKICH RODZINACH. Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej a jej szlak będzie prowadził do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Trasa procesji przebiegać będzie następującym ulicami Tarnowa: Najświętszej Marii Panny – plac przy Sanktuarium MB Szkaplerzenej, Narutowicza, Urszulańską, Bema, Krakowską, Sikorskiego, Szkotnik, Słowackiego, ks. Sitki, al. Matki Bożej Fatimskiej – plac przy Sanktuarium MB Fatimskiej. Procesja będzie zatrzymywać się przy tarnowskich kościołach znajdujących się wzdłuż trasy, tj. przy kościele św. Maksymiliana, św. Rodziny i Miłosierdzia Bożego. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Gorąco zapraszam wszystkich do licznego udziału w procesji i modlitwie różańcowej, która wieczorem 7 października wypełni przestrzeń naszego Miasta.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

 

Komunikat w związku z Marszem dla Życia i Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

Życie ludzkie jest wartością, którą człowiek powinien wciąż na nowo odkrywać i nią się fascynować. Cud życia zapoczątkowany w rodzinie, także w rodzinie chce znaleźć swoje właściwe miejsce. Dlatego tak bardzo ważne jest, abyśmy z należytą troską przyjmowali każde życie i towarzyszyli rodzinom, w których to życie pragnie się rozwijać. Niech wyrazem naszego przywiązania do tych wartości będzie udział w X Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się 14 października w Tarnowie. Będzie to także XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Obchody tych wydarzeń rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00. Następnie wyruszymy w marszu ulicami Tarnowa w kierunku kościoła pw. bł. Karoliny. Serdecznie zapraszam na to wydarzenie małżeństwa i rodziny naszej diecezji oraz ruchy i stowarzyszenia o charyzmacie rodzinnym zaś wszystkich Diecezjan zachęcam w tym dniu do szczególnej modlitwy – zwłaszcza różańcowej – w intencji rodzin, małżeństw i każdego poczętego życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI