XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawowane są codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszej wspólnocie parafialnej.

2. We wtorek 16 października w Bazylice Katedralnej po Mszy św., która rozpocznie się o godz. 18.00 odbędzie się koncert chóru katedralnego Puellae Orantes – „Tu es Patrus”, z okazji 40-rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

3. We środę o godz. 17.00 w kancelarii parafialnej możemy skorzystać z nieodpłatnych porad radcy prawnego i adwokata.

4. Duszpasterstwo nauczycieli i wychowawców zaprasza we czwartek 18 października do Pałacu Młodzieży w Tarnowie (sala teatralna) na spotkanie z ok. 40 rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową i 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Szczegóły są na plakacie.

5. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

6. Zachęcamy do słuchania audycji Studium Biblijnego, które będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 17.30 i powtarzane w poniedziałki o godz. 19.00. Wykłady będą również zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. W naszym kościele rozpoczynamy comiesięczne „Spotkania z Biblią” – od października do czerwca następnego roku. Będą poświęcone Osobie Jezusa Chrystusa. W najbliższy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie. Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Łabuda. Prosimy zabrać ze sobą Pismo święte. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań. Terminy spotkań podane są na kartkach, które znajdują się na tylnych ławkach kościoła i przy czasopismach. Serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień w niedzielę przypada Niedziela Misyjna. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła. W tym dniu w naszym kościele będzie promocja książki ks. prof. Michała Hellera pt. „Ważniejsze niż wszechświat” oraz książka jego ucznia ks. dra hab. Tadeusza Pabjana: „Świat najlepszy z możliwych? O dobroci Boga i pochodzeniu zła”. Podczas Mszy świętych kazania będzie głosił ks. Tadeusz Pabjan. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie spotkanie obydwu autorów w sali domu katechetycznego.

8. Dziś po Mszy świętej możemy złożyć datek do puszki, który będzie przeznaczony na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

9. Po Mszy świętej zapraszamy do dolnego kościoła na wystawę obrazów wykonanych przez Twórczy Klub Seniora pt. „Maryja w kwiatach”. Wystawa jest czynna przez cały miesiąc październik.

10. Trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, który organizuje Klub Inteligencji Katolickiej w Tarnowie. Program zamieszczony jest w gablocie przy bocznym wyjściu z kościoła.

11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Marian Augustyn. Módlmy się za niego. Dobry Jezu…

Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

Drodzy Diecezjanie!

Gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od października rozpoczęło kolejny rok swojej działalności. W ramach tegorocznych wykładów zostaną omówione poszczególne sakramenty Kościoła.
Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 17.30, a także powtarzane w poniedziałki o godz. 19.00. Wykłady będą również zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.
Usilnie zachęcam do skorzystania z tej niezwykle cennej oferty oraz do osobistej regularnej lektury Pisma Świętego. Wszystkim Słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.

W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI