Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na cele misyjne Kościoła. 

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawowane są codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii i tych, którzy uczestniczą w liturgii w naszej wspólnocie parafialnej.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii. We środę o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. We czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.15, po którym będzie krótkie spotkanie w dolnym kościele.
W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

4. Dziękujemy ks. Tadeuszowi Pabjanowi za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy św. możemy nabyć książki Wydawnictwa Copernicus Center Press, w tym także książkę ks. prof. Michała Hellera pt. „Ważniejsze niż wszechświat” oraz książkę ks. Tadeusza pt.: „Świat najlepszy z możliwych? O dobroci Boga i pochodzeniu zła”. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 będzie autorskie spotkanie ks. M. Hellera i ks. T. Pabjana w sali domu katechetycznego.

Twórczy Klub Seniora zaprasza w dniu dzisiejszym do domu katechetycznego do swojej pracowni-galerii na wystawę autorską Joli Korpanty pt. „Kwiaty dla Jana Pawła II z Okazji Jubileuszu 40-lecia objęcia posługi na Stolicy Piotrowej” – w podziękowaniu za wkład wniesiony w przemianę świata, Europy, Polski oraz każdego z nas.

5. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Janusz Ruszał. Módlmy się za niego: Dobry Jezu…