XXX Niedziela Zwykła – 28 października 2018 r.

1. We środę zakończą się nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy wszystkim grupom i osobom, które w październiku prowadziły nabożeństwa różańcowe.

2. Przez cały listopad o godz. 17.15 będą modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami. W piątki będzie to koronka do Miłosierdzia Bożego, w niedziele o 17.15 – nieszpory, zaś w pozostałe dni tygodnia różaniec. Ponadto w niedziele w ciągu roku są wypominki i modlitwy za zmarłych o godz. 11.45. W dniach od 2 do 8 listopada Msza święta o godz. 18.00 będzie odprawiana w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.

3. Wyjątkowo w poniedziałek w kancelarii parafialnej o godz. 17.00 możemy skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata.

4. We czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Po południu na Starym Cmentarzu, w Mościcach i Krzyżu o godz. 14.00 będzie Msza św. a następnie ok. 15.00 procesja i modlitwy za zmarłych. W naszym kościele o 17.45 będą nieszpory za zmarłych. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Stąd też przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi podczas nabożeństwa różańcowego i Mszy świętych.

5. W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Jest to także I piątek miesiąca. Msze święte będa według porządku dnia powszedniego.

6. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu o 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwy o powołania do służby Bożej w Kościele. Od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 19.00 na Apel Jasnogórski, który będzie przeżywany jako „Wieczór świętych”. Przynosimy lampiony.

8. Od następnej niedzieli, w dniach od  4 do 11 listopada w parafii Świętej Rodziny w Tarnowie  będzie odbywała się katecheza przedmałżeńska. Spotkania będą o godz. 19.00  w sali św. Wincentego w domu parafialnym.

9. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach.