XXXII Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018 r. 100-lecie Odzyskania Niepodległości

1. Przez cały listopad zapraszamy codziennie na godz. 17.15 na modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami.

2. We środę w kancelarii parafialnej o godz. 17.00 możemy skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata.

3. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Także w piątek  zapraszamy na „Spotkanie z Biblią” na godz. 19.00. Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Łabuda. Prosimy zabrać ze sobą Pismo święte. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań.

4. W sobotę rozpocznie się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna. O godz. 15.30 ks. bp Andrzej Jeż spotka się z Parafialnym Oddziałem Caritas, Różami Żywego Różańca, Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich, i nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej; o godz. 16.00 z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbą Maryjną, scholą dziecięcą i młodzieżową, grupą młodzieżową, z dziećmi ze świetlicy LUMEN i Stowarzyszeniem „Ad maximam”; o godz. 16.30 z Twórczym Klubem Seniora, o 17.00 z Parafialną Radą Duszpasterską. O godz. 18.00 ksiądz Proboszcz przedstawi sprawozdanie z życia religijno-moralnego parafii, następnie ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy świętej, podczas której udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. W niedzielę wygłosi słowo Boże podczas wszystkich Mszy świętych, o godz. 12.00 będzie przewodniczył liturgii. Po południu ks. Biskup odwiedzi chorego, rodzinę wielodzietną, a także Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej. Celem wizytacji Biskupa jest spotkanie ze wszystkimi stanami, z rodzicami, dziećmi, młodzieżą i chorymi oraz ze wszystkimi grupami apostolskimi w parafii. Jest wyrazem więzi i troski o życie wiary wszystkich diecezjan. Program wizytacji zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Prosimy poszczególne grupy o niezawodne przybycie na zaplanowane spotkania.

We czwartek od godziny 17.30 będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin. Po Mszy świętej wieczornej będzie próba w kościele związana z obrzędem bierzmowania.

5. Dziś po Mszach świętych jak i przez cały listopad w dolnym kościele możemy zobaczyć małą wystawę obrazów pt.: „Maryja Królowa i Matka Niepodległej”, namalowanych przez członków Twórczego Klubu Seniora.

6. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.