Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 r.

1. Przez cały listopad zapraszamy codziennie na godz. 17.15 na modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami. 

2. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji zachęcamy chętnych do złożenia datku do skarbony św. Antoniego przy bocznym wyjściu z kościoła na pomoc, którą na bony żywnościowe przeznaczy Caritas naszej parafii.

3. We środę przypada Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w kancelarii parafialnej o godz. 17.00 możemy skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata.

4. We czwartek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Dziękujemy za posługę muzyczną panu Organiście Damianowi, scholii dziecięcej i młodzieżowej i wszystkim wykonującym śpiew psalmów w naszym kościele.

6. W najbliższą sobotę Chór Katedralny „Puellae Orantes” zaprasza na Koncert Galowy z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się w Bazylice Katedralnej o godz. 19.00.

7. Za tydzień przypada Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Będzie to także Niedziela Synodalna.

8. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych.

Dziękujemy bardzo Księdzu Biskupowi Diecezjalnemu Andrzejowi Jeżowi i Jego Kapelanowi Grzegorzowi za to, że przybył do naszej wspólnoty z racji Wizytacji Kanonicznej, za pasterską posługę, za wczorajsze spotkania z grupami parafialnymi, za dobre słowa, gesty i cenne wskazówki, ciepłą atmosferę, za udzielony sakrament bierzmowania; i za wygłoszone dziś do nas Słowo Boże i modlitwę.