XXXIV Niedziela Zwykła – 25 listopada 2018 r. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy rok kościelny. Dziś za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi przed Najświętszym Sakramentem możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji także jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom, lektorom i ceremoniarzom z naszej parafii i ich rodzinom dziękujemy za posługiwanie przy ołtarzu.

2. Dziś zapraszamy na nieszpory za zmarłych połączone z „Wypominkami” na godz. 17.15. W piątek zakończymy modlitwę za zmarłych – „Wypominki”.

3. We środę przypada 9 rocznica konsekracji biskupiej Biskupa Andrzeja Jeża. W tym dniu o godz. 17.00 możemy w kancelarii skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata.

4. We czwartek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia.

5. W pierwszą sobotę zapraszamy na godz. 19.00 na Apel Jasnogórski. Odśpiewamy hymn ku czci Bogurodzicy „Akathistos”.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.