Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

1. W Adwencie zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które są formą adwentowego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy rodziny z dziećmi ze szkoły podstawowej, dzieci komunijne, ze świetlicy, służbę liturgiczną, Dziewczęcą Służbę Maryjną, młodzież, do których są kierowane krótkie kazania. Przynosimy lampiony.

2. Dziś zapraszamy na nieszpory na godz. 17.30.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 będzie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na plebanii.

4. Środa 13 grudnia będzie przeżywana jako Dzień Modlitw z ofiary stanu wojennego. W tym dniu możemy skorzystać z nieodpłatnych porad adwokata w kancelarii parafialnej od godz. 17.00. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej o 19.00 będzie spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

5. We czwartek zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi na Mszę święta na roraty, po której będzie krótkie spotkanie.

6. Za tydzień w niedzielę po południu będzie adwentowa spowiedź w naszym kościele od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.

7. Już dziś informujemy, że w niedzielę 30 grudnia w Uroczystość św. Rodziny o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw, które organizuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W następnym tygodniu zostaną dostarczone zaproszenia do małżeństw, które w tym roku obchodzą rocznicę swojego ślubu począwszy od 5-rocznicy ślubu i co kolejne 5 lat. Gdyby inne małżeństwa nie z naszej parafii chciały się włączyć w ten Jubileusz, to prosimy o kontakt z duszpasterzami.

8. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny, są także kartki świąteczne wykonane ręcznie przez prowadzących świetlicę LUMEN, z których dochód będzie na wsparcie placówki. Twórczy Klub Seniora rozprowadza kalendarze na nowy rok. W zakrystii możemy nabyć opłatki.

9. Dziękujemy za ofiarę na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii. Przed kościołem możemy dziś także wesprzeć datkiem do puszek Kościół na Wschodzie.

10. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła.