III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. W sobotę zakończymy Msze święte roratnie. Nadal zachęcamy dzieci do uczestnictwa w roratach.

2. Dziś po południu będzie adwentowa spowiedź w naszym kościele od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. O godz. 17.30 będą nieszpory i rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

3. Jutro w poniedziałek będzie w naszym kościele parafialna adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień raz w roku. Dla naszej wspólnoty jest to dzień 17 grudnia. Adoracja rozpocznie się o godz. 16.30 na którą zapraszamy grupy i stowarzyszenia, o 17.15 będą Nieszpory Eucharystyczne. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców z dziećmi komunijnymi, po której będzie krótkie spotkanie i poświęcenie medalików.

4. We wtorek o godz. 14.00 w kancelarii parafialnej będą rozdawane bony żywnościowe na święta, które organizuje Caritas naszej parafii. Na ten cel możemy złożyć datek do skarbony św. Antoniego.

5. We środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebani.

6. W piątek zapraszamy na Spotkanie z Biblią na godz. 19.00. Tematem spotkania będzie: „Boże narodzenie – jak to było?” Przynosimy Biblię.

7. W tym tygodniu zostaną wysłane zaproszenia na Jubileusz Małżeństw, który będzie w niedzielę 30 grudnia w Uroczystość św. Rodziny o godz. 12.00.

8. W pierwszym tygodniu ferii Stowarzyszenie „Ad maximam” organizuje ferie zimowe dla dzieci. Na zakończenie zimowiska będzie bal karnawałowy. Szczegóły są na plakatach w gablocie.

9. Przed kościołem możemy nabyć świece na stół wigilijny, są także kartki świąteczne wykonane ręcznie przez prowadzących świetlicę LUMEN, z których dochód będzie na wsparcie placówki. Twórczy Klub Seniora rozprowadza kalendarze na nowy rok. W zakrystii możemy nabyć opłatki. Za tydzień będzie można nabyć stroiki świąteczne.

10. W niedzielę 23 grudnia w godzinach od 14.00-17.00 na Tarnowskiej Starówce będzie wspólne kolędowanie i degustacja potraw świątecznych.

11. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła.

12. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Maria Dańda. Módlmy się za nią: Dobry Jezu…