Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory na 17.30.

2. Jutro Msza św. o godz. 8.00 w naszym kościele będzie celebrowana z okazji 25-lecia diecezjalnego radia RDN. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Ryszard Piasecki, pierwszy dyrektor radia, razem z księdzem Józefem Klochem i ks. Michałem Drożdżem. Zapraszamy słuchaczy radia. Od rana sprzed ołtarza będziemy mogli odpalić światło betlejemskie.

Także jutro wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd. Serdecznie zapraszamy na Pasterkę na godz. 24.00. Składka w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. „Gościu niedzielnym” znajduje się tekst obrzędu Wigilii.

3. We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. We środę drugi dzień świąt – św. Szczepana. Msze św. będą według porządku niedzielnego. We środę grupa kolędników misyjnych o godz. 13.30 pod opieką starszej osoby uda się na ul. Drużbackiej do bloku nr 1-3. We czwartek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach św. będzie poświęcenie wina.

4. Dziękujemy za wsparcie akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Dziękujemy za dary złożone do skarbony, dary indywidualne przeznaczone na bony na święta dla potrzebujących. Dziękujemy paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za poświęcony czas i pracę charytatywną.

5. Są jeszcze do nabycia opłatki oraz świece na stół wigilijny. Przed kościołem możemy nabyć stroiki na stół, które rozprowadza Stowarzyszenie „Ad maximam”. Jest nowy numer biuletynu „Maksymilian”, w którym znajduje się terminarz wizyty duszpasterskiej. Umowna cena gazetki 5 zł. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w piątek.

6. Za tydzień w niedzielę 30 grudnia w Uroczystość św. Rodziny o godz. 12.00 w naszej parafii będziemy przeżywali Jubileusz Małżeństw. Prosimy Jubilatów, którzy obchodzą rocznicę ślubu, by przyszli do kościoła 15 minut wcześniej, gdzie zajmą z przodu stosowne miejsca. Podczas Mszy św. będzie miał obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcamy do tego, aby na tę uroczystość do wspólnej modlitwy i świętowania zaprosić swoje rodziny.

7. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Jan Pachowicz. Módlmy się za niego: Dobry Jezu…

 

 

Z uwagi na ogłoszony na dziś Dzień Żałoby narodowej wspólne kolędowanie i degustacja potraw świątecznych na Tarnowskiej Starówce

będzie w niedzielę 6 stycznia w godzinach od 14.00-17.00.