Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2018 r.

1. Dziś nieszpory będą o godz. 17.30. Jutro przypada święto św. Szczepana. Mszę święte będą według porządku niedzielnego. W tym dniu grupa kolędników misyjnych o godz. 13.30 pod opieką starszej osoby uda się na ul. Drużbackiej do bloku nr 1-3. Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi.

2. Składamy podziękowanie panu Markowi Łabno, a także ks. Marcinowi za przygotowanie szopki i dekoracji świątecznej w kościele.

3. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Prosimy parafian o dzielenie się swoimi propozycjami i spostrzeżeniami związanymi z działami duszpasterskimi naszej parafii. W tym tygodniu udamy się na następujące ulice:

Piątek 28 grudnia – godz. 15.00
1) ul. Wita. Stwosza 1/1-25 (ks. MG)
2) ul. Wita. Stwosza 1/26-45 (ks. GR)
3) ul. Narutowicza 33 a, 33, 31, 29, 25 , 23 (ks. PP)

Sobota 29 grudnia –godz.9.00
1) ul. Wita Stwosza 4/1-25 (ks. PP)
2) ul. Wita Stwosza 4/26-45 (ks. GR)

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego wszyscy składamy sobie życzenia. Drodzy Parafianie, obecni Goście oraz wierni uczęszczający do naszego kościoła.

Po raz kolejny zanurzamy się Tajemnicy Narodzenia Pańskiego.
Kiedy patrzymy na żłóbek, widzimy jak Bóg w Jezusie wyciąga ręce do Maryi, ściska Ją i wtula się w Jej ramiona.
Boże Dziecię ściska Maryję i mówi nam: że Bóg jest w nas zakochany, kocha nas bezwarunkowo i bezgranicznie.
Przynosi nam Miłość, która nas umacnia i nam służy
Wciela się w naszą codzienność, wszystkie prace i trudy
I wzywa nas do umiłowania rzeczy niewidzialnych.

Życzymy Wam, by w Waszych rodzinach, w Waszym życiu, czasem trudnym zajaśniało betlejemskie światło – tym światłem jest miłość, pokój, bezpieczeństwo.
Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności, Bożych darów.