Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 30 grudnia 2018 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 17.30.

2. Jutro zapraszamy na liturgię wieczorną na godz. 18.00. Nieszpory będą połączone ze Mszą świętą jako podziękowanie za przeżyty rok 2018. Po Mszy św. odśpiewamy suplikacje. We wtorek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte będą według porządku niedzielnego.

3. We środę o 17.15 rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której będzie zamiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Po Mszy św. wieczornej będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana.

4. We czwartek zapraszamy rodziców i kandydatów do bierzmowania z VI i VII klasy szkoły podstawowej na Mszę świętą na godz. 18.00. Pół godziny przed Mszą św. będzie spowiedź dla kandydatów. Po Mszy św. będzie w dolnym kościele spotkanie dla obydwu grup z rodzicami. Prosimy rodziców i młodzież o niezawodne przybycie. W tym dniu o godz. 18.00 będzie także spotkanie rodziców z dziećmi komunijnymi.

5. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu o 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele. Od 16.00 spowiedź święta. Prosimy rodziców, aby przypominali swoim dzieciom i młodzieży o spowiedzi pierwszopiątkowej. Po południu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, na którą zapraszamy dzieci
i młodzież. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.00. W I piątek o godz. 19.00 będzie „Spotkanie z Biblią”, poświęcone dzieciństwu Jezusa. Zapraszamy.

6. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny na godz. 19.00.

7. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Trzech Króli. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele misyjne Kościoła. Podczas każdej Mszy świętej będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. W tym dniu wyruszy Orszak Trzech Króli o godz. 13.00 z Placu Katedralnego do szopki przy klasztorze oo. Bernardynów. Po zakończonym orszaku na Tarnowskiej Starówce będzie wspólne kolędowanie i degustacja potraw świątecznych.

8. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w dolnym kościele, która poświęcona jest tematyce bożonarodzeniowej w witrażu, przygotowana jest przez Twórczy Klub Seniora.

9. W tym tygodniu udamy się z wizytą duszpasterską na następujące ulice:

Niedziela 30 grudnia

1) ul. Wita Stwosza 6, 8 i 10/1-20