Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

Liturgia godzin – psalmy z III tygodnia

1. Dziś zapraszamy wszystkich chętnych, rodziców z dziećmi, grupy modlitewne i stowarzyszenia do domu katechetycznego na godz. 16.00 na jasełka, które przygotowała młodzież naszej parafii. Nieszpory będą o godz. 17.30. 

2. We środę radca prawny będzie w kancelarii od godz. 17.00, nowenna do Matki Bożej o godz. 17.30.

3. W pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych. Po południu o 15.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwa o powołania do służby Bożej w Kościele. Od 16.00 spowiedź święta. Prosimy rodziców, aby przypominali swoim dzieciom i młodzieży o spowiedzi pierwszopiątkowej. Po południu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, na którą zapraszamy dzieci i młodzież.

4. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, które przeżywane jest w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte z poświęceniem gromnic będą o godz. 7.00, 8.00 i po południu o 18.00. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. W naszych modlitwach polecajmy Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej, które są na terenie naszej parafii i w niej posługują. 

W I sobotę miesiąca zapraszamy na Apel Maryjny na godz. 19.00, który będzie w dolnym kościele przez obrazem Matki Bożej Łaskawej Królowej Korony Polskiej.

5. Księdzu Prałatowi Stanisławowi Gurgulowi, który w tym tygodniu 31 stycznia obchodzi swoje 92 urodziny składamy najlepsze życzenia – dużo zdrowia, sił i radości z posługi kapłańskiej. Te same życzenia składamy ks. Prałatowi Bolesławowi Margańskiemu, który w tym samym dniu obchodzi swoje imieniny.

6. Zachęcamy jeszcze do obejrzenia wystawy w dolnym kościele, która poświęcona jest tematyce bożonarodzeniowej w witrażu, przygotowana jest przez Twórczy Klub Seniora.

7. Od jutra i przez miesiąc luty Msze święte wieczorne będą celebrowane w dolnym kościele.

8. Do naszej dyspozycji są czasopisma religijne przy bocznym wyjściu z kościoła.

9. W tym tygodniu odszedł do wieczności br. Michał Larwa, który przez ostatnie 13 lat posługiwał w klasztorze O. Bernardynów w Tarnowie. Módlmy się za niego. Dobry Jezu…